Order online or call us 1.815.509.0307

Cart

Coming Soon

21 DAY
SPRINT TO
CONFIDENCE

July Session

For 21 Days we commit, individually and together to increase our HEALTH CONSCIOUSNESS to an all-time high.

Meals

F4F Breakfast

$42.50$80.00

F4F Breakfast

$42.50$80.00

This meal is approx 350 Calories and is very filling. A great way to start your morning off! With under 10 grams

Family Meal Pack

$32.00$54.00

Family Meal Pack

$32.00$54.00

Customer Pick Variety Meals

$42.50$72.00

Customer Pick Variety Meals

$42.50$72.00
  1. The following meals are prepared the same way each time and will exclude any carbs or veggies that are chosen: Spaghetti Squash, Mushroom Pizza, Taco Bowl, Breakfast Meal, Egg Cups, Sweet Potato Burrito, and all salads.

Fuel Pack #1

$79.00

Fuel Pack #1

$79.00

10 meals. Protein and veggies only.

No starch. Low carb.

Good for Weight loss, diabetes, and health conscious folks, looking to get nutritionally dense meals.

The Meal Prepper

$250.00$410.00

The Meal Prepper

$250.00$410.00

Meal Preppers Options Good for individuals, athletes, body builders, fitness competitors, couples and families as well. We serve the health conscious individuals

Weekday Warrior Package

$119.00

Weekday Warrior Package

$119.00

Monday pick up, this includes Monday night dinner. Then Tuesday-Thursday 3 meals and 2 snacks per day. Friday breakfast & Lunch plus

Snacks

Smart Cakes

$4.50

Smart Cakes

$4.50

Chips N Salsa (5)

$15.00

Chips N Salsa (5)

$15.00

5 Crunchmaster Chips N Salsa Snacks for $15

Eggs and Carrots (5)

$15.00

Eggs and Carrots (5)

$15.00

5 Eggs and Carrots Snack for $15

JUICED

$40.00$72.00

JUICED

$40.00$72.00

Juiced! goes beyond what you may think of as “juice.” The handcrafted, cold-pressed process protects all the benefits of raw fruits and vegetables: nutrition (live enzymes, natural phytonutrients, antioxidants), integrity (never heated and no additives), community support (local, straight from the farm when available), and best of all, fresh delicious taste.

Options Include:

1 flavor for $5 each

9 bottles (1 flavor each) for $40

18 bottles (2 flavors each) for $72

Jimmy Bars

From: $30.00

Jimmy Bars

From: $30.00
JIMMBYBAR!!
Get JIMMY with it.
$3 each
Minimum purchase of 10

Yogurt Parfait (5)

$20.00

Yogurt Parfait (5)

$20.00

Quantity of 5 at $20

Gear

Meg’s Coffee Mug

Test Product

F4F Sweatshirt

Test Product

Blog posts